Slovak English French German Italian Polish Russian Spanish

Zo života školy

Lyžiarsky výcvik

82052117 1422004614633852 811896690373033984 nŽiaci ôsmeho a deviateho ročníka našej školy mali možnosť zúčastniť sa lyžiarskeho výcviku. Výcvik sa konal v termíne od 13.1. do 17.1.2020 v lyžiarskom stredisku Drozdovo. Aj napriek tomu, že zima je túto sezónu skúpa na snehové zrážky, podmienky na lyžovanie boli v stredisku výborné. Zjazdovka bola perfektne upravená každý deň a aj počasie nám celkom prialo. Výcvik absolvovalo 28 žiakov z toho 16 bolo nelyžiarov. Tento stav sa na konci výcviku zmenil v prospech lyžiarov. Aj keď v pondelok ešte žiaci kontrolovali kvalitu snehu vlastným telom, v piatok všetci zjazdili slalom cez prekážky na čas. Z niektorých žiakov sa zrodili lyžiarske talenty. Prvá skupina sa zdokonaľovala pod vedením inštruktora Mgr. Petra Hudeca a najrýchlejšou pretekárkou v tomto tíme bola Ema Bradáčová. Ďalšie družstvo zažívalo prvé skúsenosti na lyžiach pod vedením inštruktorky Mgr. Martiny Pauerovej a víťazstvo si vybojovala Viktória Csámpayová. V tretej skupine sa snažila udržať žiakov na lyžiach inštruktorka Ing. Katarína Palkovičová. Aj v tejto skupine sa to všetkým podarilo a najlepší úspech zaznamenala Lea Hrdinová. Všetci zúčastnení žiaci si od pedagógov vyslúžili obdiv a kladné ohodnotenie za ich každodennú húževnatosť a snahu zlepšovať sa. Za bezproblémový priebeh výcviku patrí poďakovanie aj pani učiteľke Mgr. T. Liptákovej. V stredu nás krásny slnečný deň priam pozýval na turistickú vychádzku na chatu Inovec. Vo večerných hodinách sme sa venovali spoločenským hrám a po Michalovom naladí gitary sme sa pokúšali aj o spev. Veríme, že žiakom z kurzu okrem medailí zostanú aj nenahraditeľné a nezabudnuteľné zážitky.

Napísala: Mgr. M. Pauerová

Karneval

karnevalOZ Deťom Golianova v spolupráci so ZŠ a MŠ Golianovo a OÚ Golianovo pozývajú všetky deti a rodičov z obce na FAŠIANGOVÝ KARNEVAL.

Kedy: 7.2.2020 – piatok o 17:00 hod

Kde: kultúrny dom Golianovo

Program: súťaže, fotokútik, tanec, zábava

Hudba: DJ Patrick

Hudobný hosť: Notový Danny, 18:00 h

Vstup, občerstvenie: dobrovoľný príspevok

Tešíme sa na vás. Vítaní sú rodičia v maskách

Čertovské čítanie

20191205 180532 1024x768Vo štvrtok 5.12. naša škola otvorila svoje brány čertovským bytostiam. Bolo tu pekelne horúco! Svoje mlčanie spečatili čertovskou krvou. Zábava sa rozbehla hneď v úvode veselicou v pekle. Keďže stretnutie sa konalo na pôde školy, čerti museli preukázať svoje čitateľské schopnosti. Sýty hladnému neverí, v duchu tohto hesla pažraví čerti naplnili svoje bruchá koláčmi, ktoré si sami dozdobili. Čertovský sluch využili v hudobno-rozprávkových hádankách. Ako by to bolo, keby nebola tma ako v pekle využitá na hľadanie tajomného odkazu. V závere sa čerti rozohnili a dupli si kopytom.

Mikuláš v MŠ

aSAM 6909Aj tento rok sme s radosťou vítali Mikuláša veselým programom plným spevu a vrúcnych slov. Každý sa dočkal očakávaného balíčku plného sladkých maškŕt. Ďakujeme Mikuláš.

Imatrikulácia v MŠ

aSAM 6880Každoročne v novembri oficiálne vítame novoprijaté deti. Deťmi zvolení kráľ a kráľovná pasujú deti za škôlkárov a tí slávnostne prisahajú, že budú dodržiavať pravidlá škôlky. Po slávnostnej ceremónii nasledovalo nasledovalo občertvenie a tanec na hymnu MŠ.

Oznam

Oznamujeme žiakom 1. – 4.ročníka ZŠ a 6. – 9. ročníka ZŠ a ich zákonným zástupcom, že

v stredu 20. novembra 2019 im riaditeľka školy udeľuje riaditeľské voľno v zmysle § 150 ods.5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Voľno sa udeľuje z prevádzkových dôvodov kvôli bezproblémovému zabezpečeniu testovania žiakov 5. ročníka. Vyučovanie bude pokračovať vo štvrtok 21. novembra 2019.

Úsek materskej školy je v riadnej prevádzke.

 

Múzeum holokaustu v Seredi

20191028 085310 1024x768Žiaci VIII. a XI. ročníka navštívili dňa 28.10.2019 Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré predstavuje autentické miesto spájajúce sa so Židmi a spoločenskou situáciou na Slovensku počas 2. svetovej vojny. Záujem u žiakov vzbudili fotografie a rôzne predmety, ktoré úzko súviseli s prenasledovaním Židov na Slovensku. Mali si možnosť pozrieť dobytčí vagón, v ktorom boli Židia deportovaní do Auschwitzu. Žiaci si z exkurzie odniesli množstvo zážitkov a nových informácií.

Burza informácií o stredných školách

20191025 103111 1024x768Dňa 25.10.2019 sa žiaci XI. Ročníka zúčastnili Burzy informácií o stredných školách. V úvodnej časti programu sa mohli žiaci oboznámiť s firmami (Lidl, Nay, Land Rover a i.), ktoré poskytujú žiakom duálne vzdelávanie a zároveň si pre nich pripravili prospekty a malé darčeky. Burza informácií o stredných školách bola taktiež zameraná na prezentovanie informácií stredných škôl, kde sa žiaci mohli pýtať otázky ohľadom štúdia, oboznámiť sa so štruktúrou a aktivitami škôl, o ktoré mali záujem. Taktiež sa informovali o podmienkach a dôležitých termínoch prijímacích konaní.

 

Ovocný deň

20191014 064909 1024x766Dňa 14. 10. 2019 žiaci žiackeho parlamentu spolu s PaedDr. L. Hudecovou a Mgr. Ľ. Čurgaliovou pripravili pre všetkých žiakov "Ovocný deň". Každá trieda dostala veľkú misu plnú zdravého ovocia. Počas rozhlasového okienka sa žiaci dozvedeli zaujímavé informácie o zdravej výžive a hlavne o význame ovocia a zeleniny pre náš ľudský organizmus. Veríme, že žiaci budú denne myslieť na to, aby zjedli pre svoje zdravie tých odporúčaných 5 porcií ovocia a zeleniny denne.

Mgr. Ľ. Čurgaliová

Exkurzia PLANTEX

20191008 091157 1024x743V dňoch 7.10. a 8.10. 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie do spoločnosti Plantex v obci Veselé, ktorá ponúka široký sortiment ovocných stromov i okrasných rastlín. Táto spoločnosť je zapojená aj do programu „Školské ovocie“. V tomto programe ide o pravidelné zabezpečovanie dodávok ovocia, zeleniny a vybraných produktov z ovocia a zeleniny do škôl. Plantex zabezpečuje čerstvé ovocie pre viac ako 30 000 detí po celom Slovensku. Naši žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o ovocných stromoch a okrasných rastlinách, zbere a uskladňovaní ovocia. Všetky odrody jabĺk mohli aj ochutnať, pretože im zamestnanci pripravili ochutnávku. Domov si odniesli nielen veľa zážitkov ale aj darček, ktorým bola šiltovka, ovocné šťavy a jablká.

Mgr. Ľ. Čurgaliová

 

Jedálny lístok

MenuIcon.png

Najbližšie prázdniny

 

 

Cestovné poriadky

bus.png

Odkazy

cpppap.png

Detom.png

Dostupnosť servera

Dostupný